Prevence šikany

MŠMT podporuje nový program k prevenci šikany.

Naše škola je na stránkách www.nntb.cz také registrována.
Je zde také možnost stažení mobilní aplikace, která byla vytvořena pro všechny chytré telefony.

Více informací – čtěte dále:
„Nenech to být“ je internetový systém sloužící k odhalování šikany a vylučování z kolektivu na školách po celé České republice, kterým bude poskytován zdarma. Škola uvede při své registraci do systému kontakt na školního metodika prevence, kterému bude doručen podnět k prověření situace. Anonymní oznámení o možné šikaně lze pak projednat na schůzce celého školního poradenského pracoviště, přičemž bude stanoveno opatření k dalšímu postupu práce s třídním kolektivem, případně s potvrzeným agresorem i obětí a jejich rodiči.

Součástí projektu je také metodika, kterou pro potřeby školních metodiků zpracovala pro projekt předsedkyně Odborné společnosti pro primární prevenci rizikového chování Lenka Skácelová z Pedagogicko-psychologické poradny v Brně. Projekt je napojen na Linku bezpečí. Ta je připravena v případech nezbytného okamžitého řešení situace pomoci.

Projekt „Nenech to být“ poskytuje možnost rychlého odhalení negativních vztahů ve školním prostředí, a tím řešit nebo alespoň minimalizovat rizika se šikanou spojena. Projekt je autorským dílem podnikajících studentů gymnázia Vídeňská, vychází tedy přímo z potřeb mladé generace a současně je svým provedením mladým lidem blízký a školám dostupný a uživatelsky snadný. Projekt je v provozu od 26. března 2017 na webu: www.nntb.cz, kde se můžou školy již jednoduše zaregistrovat.