FAIL (the browser should render some flash content, not this).

e-mail: skola.senohraby@centrum.cz

Říjen 2017
« Zář

„Poznáváme všemi smysly“ – 1. oddělení:

Měsíc

Téma

Společná akce

Akce v oddělení

IX.

Poznáváme se,

pomáháme si

Seznamka

Místo po mé pravé ruce, vyber si kamaráda, pravidla družiny, co všechno patří do školy, čtení pohádek, sportování – to nás baví, bezpečnost na školním hřišti.

X.

Příroda všude

kolem nás

Co patří do lesa

Můj zvířecí kamarád, podzimní hrátky na školní zahradě, co dělají šneci a ježci na podzim, sbíráme, malujeme a tvoříme z přírodnin, výroba mraveniště, kolorujeme, vystřihujeme ovoce, zdravá ovocná svačinka.

XI.

Jak se mění

strom

Pozorujeme stromy

Jehličnaté a listnaté stromy, různé druhy a jejich plody, kreslíme a vyrábíme stromy v jednotlivých ročních obdobích, pařezy, otiskujeme listy a využíváme různé techniky pro výtvarné činnosti.

XII.

Čas adventní,

Vánoce

Vánoční besídka

Vnímáme začínající oslavu Vánoc, čteme si v knížkách vánoční příběhy, vysvětlujeme si smysl adventní doby. Vyrábíme vánoční ozdoby a přáníčka, zpíváme vánoční koledy, pečeme a zdobíme perníčky.

I.

Svět je veliký

Cesta kolem světa

Prstem po mapě, kam chodí slunce spát, mapa pokladu. Chodíme často ven, bobujeme,

sáňkujeme a hrajeme různé pohybové hry na sněhu, stavíme sněhuláka.

II.

Zimní království

Zvířátka v zimě

Krmíme ptáčky v zimě, víme co jim chutná a škodí, povídáme si o tom, co dělají i jiná zvířátka v zimě, kdo z nich celou zimu spí a jak jim můžeme zpříjemnit zimní období, tvoříme a malujeme na Valentýna.

III.

Jarní probuzení

Velikonoce

Zdobíme třídu jarními a velikonočními motivy, povídáme si o lidových zvycích týkajících se jara, malujeme kraslice, přáníčka a vyrábíme různé velikonoční dekorace, učíme se koledy, soutěž o nejzajímavější velikonoční vajíčko.

IV.

Rej čarodějnic

Vyprávíme si o zvycích, které patří k 30. 4., vyrábíme a malujeme čarodějnice. V dubnu je Den Země, povídáme si o přírodě co ji prospívá a škodí, jak třídíme odpad, všímáme si květů rostlin a jejich vůní, malujeme květiny různými výtvarnými technikami.

V.

Tvořivá dílna

Den matek

Povídáme si o tom, co pro nás znamenají naše maminky, čím se doma zabývají, co pro nás dělají, vyrábíme pro ně přáníčko a dárky. Poznáváme hmyz, kreslíme různé brouky, pracujeme na zahradě.

VI.

Těšíme se na

prázdniny

Sport pro každého

Chodíme každý den ven na hřiště, hrajeme míčové hry a skáčeme přes švihadlo, panáka, gumu, cvičíme hod a chytání míče, soutěžíme, procvičujeme atletické disciplíny, běh, skok do dálky a hod míčkem. Povídáme si, kam pojedeme na prázdniny.

Vypracovala vychovatelka ŠD:                                                  Eva Markgráfová