Čipy & čipový systém

Vydávání čipů pro školní rok 2024 – 2025 bude probíhat po předchozí domluvě s vedoucí školní družiny paní Evou Markgráfovou kdykoliv během června a poslední týden v srpnu. Pak je ještě možnost zakoupit čip po slavnostním zahájení školního roku v pondělí 2.9. 2024 od 9:00 do 12:00 . Při vydávání čipů je třeba navrátit oba formuláře (žádanka + předávací protokol)

Žádanka a předávací protokol ZDE

Všechny vaše otázky ohledně čipů (objednání, deaktivaci, přečipování atd.) se prosím obracejte na paní Eva Markgráfovou. eva.markgrafova@zssenohraby.cz

Jedná se o elektronický systém vyvinutý přímo pro družiny základních škol.  K vyzvednutí dítěte je potřeba čip. Každá osoba, která dítě vyzvedává musí mít čip. Při zapomenutí čipu bude dítě vydáno pouze zákonnému zástupci po předložení průkazu totožnosti. ( Nesmí se opakovat )

Čip jednoduše přiložíte k terminálu u vchodu do školy. Terminál Vám krátkým akustickým signálem potvrdí správné načtení čipu a zároveň zobrazí jméno Vašeho dítěte.

Pokud se načtení čipu nezdaří, budete upozorněni dlouhým akustickým signálem a textovým oznámením o chybě načítání. K tomu může nejčastěji dojít tak, že máte u sebe více různých čipů a terminál načte jiný čip než ten, který je určený pro vyzvednutí dítěte ze ŠD.

Terminál po načtení čipu předá Váš požadavek do příslušného oddělení a následně vychovatel/ka Vám dítě pošle. Pokud se na terminálu objeví „propuštěn“ nemusíte znovu přikládat čip, dítě opustilo prostor ŠD. Jestliže je stále v družině, odchází až po dokončení svých pracovních povinností.

Objednávka čipu

Cena jednoho čipu je 100 Kč.

Je potřeba zapsat, kolik čipů budete chtít pro vyzvedávání svého dítěte používat. Vždy je nutné, aby každý čip byl vydán na jméno konkrétní osoby, která za něj zodpovídá. Systém umožňuje, aby vychovatelé viděli, kdo dítě vyzvedává. Osoba oprávněná k vyzvedávání musí být uvedena na přihlášce do ŠD.

Nelze však vyzvedávat na jeden čip více dětí, např. sourozence.

Přiobjednání čipů

V případě zájmu o přiobjednání čipů kontaktujte paní vychovatelku Evu Markgráfovou na

e-mailu eva.markgrafova@zssenohraby.cz.

• Když čip ztratíte, je potřeba tuto skutečnost co nejdříve nahlásit vedoucímu vychovateli nebo vychovatelce příslušného oddělení. Ti pak  čip v systému deaktivují a nebude tak možné čip zneužít. Pro tuto situaci je tedy důležité vědět, který z vámi zakoupených čipů se ztratil. Na objednávce by mělo být uvedeno, kdo který čip používá. Následně můžete získat čip nový.

INFORMACE K TERMINÁLU

MÍSTO, KDE SE ODDĚLENÍ NACHÁZÍ SE VÁM ZOBRAZÍ PO PŘILOŽENÍ ČIPU

JSOU ULOŽENY TYTO MOŽNOSTI:

VE ŠKOLE     Jedná se o běžný stav, kdy se nacházíme ve škole (v oddělení) a je možné děti běžně vyzvedávat (bude upřesněno koncem srpna)

OBĚD  VYČKEJTE     Jedná se hlavně o dny, kdy mají děti pět a více hodin a může se stát, že v době od 13:00 hod. ještě nebudeme po obědě, tehdy se Vám zobrazí tato informace a žádáme Vás tímto o strpení, než budou děti po obědě. V systému se nám dítě  zobrazí, a proto nemusíte znovu čipovat, dítě odešleme ihned po jídle.

POBYT NA HŘIŠTI     Jsme v areálu školy, v této době lze dítě vyzvedávat kdykoliv. I přes skutečnost, že nás vidíte na hřišti a osobně Vám dítě předáme, tak Vás žádáme o přiložení čipu na terminál, aby se nám Váš odchod zobrazil v elektronické evidenci.

VYCHÁZKA    Informace se zobrazí, pakli-že je dítě se svým oddělením na nějaké vycházce mimo areál školy, cca od 13:00 do 15:00. V tomto případě se nám informace o čipnutí v systému nezobrazuje a dítě není možné si vyzvednout. Prosíme Vás, i v tomto případě, o nové  přiložení čipu v době po návratu z vycházky ( o datumu a čase, kdy vycházka bude probíhat  a o předpokládaném návratu Vás budeme informovat mailem).