FAIL (the browser should render some flash content, not this).

e-mail: skola.senohraby@centrum.cz

Říjen 2017
« Zář

Projekty (EU, dlouhodobé…)

KRÁTKODOBÉ A DLOUHODOBÉ PROJEKTY A PROJEKTY DOTOVANÉ Z PENĚZ EU:

Projekt financovaný EU

Název programu: Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Číslo výzvy: 02_16_022

Název výzvy: Výzva č. 02_16_022 pro Podporu škol formou projektů zjednodušeného vykazování  – šablony pro MŠ a ZŠ pro méně rozvinutý region v prioritní ose 3 OP

Datum zahájení: 1. 9. 2017

Předpokládané datum ukončení: 31. 8. 2019

Anotace projektu: Projekt je zaměřen na jedno z kombinace následujících témat: osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a žáků, usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy, podpora extrakurikulárních aktivit, spolupráce s rodiči dětí a žáků.

Zaměření naší školy:

školní asistent – personální podpora MŠ a ZŠ

Vzdělávání pedagogických pracovníků – DVPP čtenářskách a matematická pregramotnost MŠ

Vzdělávání pedagogických pracovníků – DVPP čtenářská a matematická gramotnost ZŠ

Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv MŠ

Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ

Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem ZŠ

2015/2016:

Dlouhodobý projekt CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM (www stránky ZDE).

Dlouhodobý projekt RECYKLOHRANÍ (www stránky ZDE).

Projekty financované EU (Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost – OP VK) :

Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.
Zahraniční jazykově vzdělávací pobyt pro žáky – Margate – Anglie
Podpora primární prevence.

Ovoce do škol – i v letošním školním roce budou naši žáci 1x týdně dostávat ovoce nebo zeleninu (www stránky projektu ZDE).

2014/2015:

Měsíc za mír a nenásilí (2. 9. – 2. 10.):
Ztvárnění symbolu nenásilí. O tématu nenásilí jsme ve třídách diskutovali, některé třídy pak téma výtvarně zpracovaly a nakonec jsme se 1. 10. sešli a symbol společně vytvořili z nás samotných.

Celostátní projekt 72 hodin:
Žáci společně s učiteli 9. října odpoledne a 10. října dopoledne uklidí školní zahradu a hřiště. Provedeme tzv. „velký úklid“ před zimou a budeme moci i nadále využívat zahradu k hraní, sportování nebo relaxaci. Uklizená zahrada bude radostí nejen pro žáky školy, ale i pro maminky s malými dětmi, které zde tráví odpoledne. Zároveň děti připraví záhonky pro spolužáky, kteří je budou využívat při hodinách Prvouky.

Dlouhodobý projekt RECYKLOHRANÍ:
Sbíráme nepotřebné elektronické věci televize, počítače, monitory, rádia, tonery… za ně získáme body, které jsou vyměněny za výukové pořady a pomůcky pro děti.
Dále sbíráme hliník, starý papír, PET víčka a použitý kuchyňský olej.

Už tradiční TÝDEN ZEMĚ – letos na téma „Domácí mazlíčci“ – co potřebují a jak se o ně zodpovědně starat. Na závěr úklid lesa a potoka.

Zdravá strava do škol:
Projekt se zaměřuje na stravování dětí ve školách. Odborní poradci na výživu dětí působí přímo ve školách a poskytují osvětu o zdravé výživě a správných stravovacích návycích formou přednášek a konzultací, podílí se na projektových dnech spolu s učiteli a poskytují školní výživovou poradnu pro děti i jejich rodiče.

„Dokážu to“ (AISIS):
Kurz pro budoucí lektory a mentory – v tematických programech: “Rozumíme penězům“ (3 pí. učitelky); „Minimalizace šikany“ (2 pí. učitelky).

„Digitální věk ve školách“:
Projekt, který má za úkol posunout pedagogické pracovníky v oblasti uživatelských a didaktických dovedností v zapojení ICT.

„Škola jako centrum zdraví a centrum bezpečnosti v dopravě”:
Tento projekt si klade za cíl rozšíření spektra forem a metod vzdělávání v oblasti zdravého životního stylu a dopravní výchovy pro žáky základních a středních škol a přispět tak k posílení jejich fyzické i psychické kondice.

Cizí jazyky pro život:
Financování rodilého mluvčího Aj

Ovoce do škol

2013/2014:

Pokračování projektu „Kvalitní škola“

Ovoce do škol – i v letošním školním roce budou naši žáci 1x týdně dostávat ovoce nebo zeleninu.

2012/2013:
Ve školním roce 2012/2013  jsme  zahájili projekt realizovaný z peněz EU a MŠMT – „Kvalitní výuka“.
Škola získala peníze na podporu modernizace výuky, především v následujících oblastech (klíčových aktivitách): čtenářská a informační gramotnost, český jazyk, anglický jazyk, matematika, člověk a příroda/svět a oblast práce s počítači a informacemi.
Podrobné informace k projektu si můžete přečíst ZDE.

OSTATNÍ PROJEKTY:
Na podnět z řad rodičů se škola v lednu 2012 zapojila do projektu „Rodiče vítáni“. Více informací čtěte ZDE.

Projekt „Čtení pomáhá“ (www stránky ZDE):
Projekt rozděluje čtenáře na tři skupiny, od těch nejmenších, tj. 3.-5. třída, přes druhý stupeň, tj. 6.-9. třída, až po středoškoláky. Pro každou skupinu je připraven seznam knih, které jsou zapojeny do projektu. Knihy do projektu vybírá odborná porota (http://www.ctenipomaha.cz/cs/porota).
Čtenář následně čte doporučené knihy a své znalosti z četby si prověřuje na příslušném testu. Pokud je úspěšný získá kredit 50 Kč, který může věnovat na některou z otevřených charitativních projektů. Pokud třikrát neuspěje, může obměněný test vyzkoušet znovu až za týden.
Kredity čtenáři věnují jednotlivým charitám podle vlastního uvážení. Poté, co je u charity vybrána předem stanovená částka v kreditech, se tato stává ukončenou a na její účet je odeslána celková suma peněz. Peníze do projektu vkládá jeho zakladatel p. Martin Roman. Projekt je dále podporován nespočtem partnerů (http://www.ctenipomaha.cz/cs/Partneri).
Projekt běží již přes rok a my i čtenáři jsme s ním velice spokojeni. Nejen, že se daří děti motivovat ke čtení, ale nadšené jsou i z pomoci druhým. Přes webové stránky se doposud zaregistrovalo 93 538 čtenářů, kteří svým čtením získali 12 450 900 Kč, které zaplatily 134 charitativních akcí.
Na projektu spolupracují jak samotní čtenáři, tak i jednotliví učitelé či knihovny.
Naše škola se k projektu připojila v květnu 2012.